To oficjalne! Norwegia najlepiej prosperującym narodem na świecie. Polska na 31. miejscu.

Norwegia zajęła 1. miejsce w globalnym rankingu World Prosperity Index. Badania były oparte na 8 obszarach życia państwa: ekonomii, edukacji, przedsiębiorczości, rządów, wolności osobistej, kapitału społecznego , służby zdrowia oraz bezpieczeństwa. Norwegia zdobyła najwięcej punktów w kategorii kapitału społecznego.

Stolica Norwegii - Oslo

Polska zajęła 31. miejsce w rankingu, wyprzedzając przy tym m.in. Włochy.  Najlepiej RP wypadła w obszarze bezpieczeństwa, a najgorzej w obszarze wolności osobistej. Posiadamy również niższy od światowej wskaźnik zatrudnienia oraz z raportu wynika, że nie ufamy instytucjom finansowym w naszym kraju.

Okazuje się, że 90 % Norwegów wierzy, że ich kraj jest sprzyjającym krajem do życia dla imigrantów. Prawie 95% obywateli Królestwa Norwegii potwierdziło, że czują możliwość polegania na swoich współobywateli  w potrzebie. Prawie 1/3 Norwegów uważa, że korupcja w biznesie i rządzie to chleb powszedni.

W raporcie uwzględniono 142 państwa, które reprezentują 96% ludności. Kraje ujęte w rankingu wytwarzają łącznie 99% światowego PKB.