W poszukiwaniu krańca świata – Nordkapp

aurora-borealis-69221_640 Norwegia oferuje entuzjastom podróży i zwykłym turystom niezwykłe miejsca. Jednym z nich jest na pewno Nordkapp, czyli Przylądek Północny – najdalej położony na północ punkt świata, na który można dotrzeć drogą kontynentalną.

Nordkapp przyciąga uwagę i budzi ciekawość już od setek lat. Lapończycy znali go pod nazwą Knyskanes i uważali za miejsce święte. Uznaje się, że pierwszym turystą był włoski ksiądz Francesco Negri, który w XVII wieku szukał krańca świata. Obecnie, Przylądek Północny odwiedza około 200 tys. turystów rocznie. Biorąc pod uwagę niekomfortowe warunki klimatyczne i infrastrukturalne, a także dalekie położenie, jest to liczba robiąca wrażenie.

Droga na Przylądek prowadzi przez najdłuższy fiord północnej Norwegii – Porsagen oraz majestatyczne i długie skalne tunele. Prowadzą one na wyspę Mageroya, na której znajduje się najdalej na północ wysunięte miasto świata, najdalsza osada ludzka i na końcu Nordkapp.

Miasteczko oferuje wiele atrakcji. Poza pięknymi widokami, można wybrać się na rejs statkiem, park narodowy z ptasim safari, czy arktyczne bary. Więcej informacji można odnaleźć na www.nordkapp.no.night-176084_640

Miasto jest chętnie odwiedzane przez Polaków. Komentarze polskich podróżników w Internecie nie pozostawiają złudzeń – to miejsce trzeba zobaczyć!

Źródło: piotrmitko.com / norwegofil.pl