Zaangażowanie Centralnego Banku Norweskiego w GTC

Największy bank norweski podniósł poziom swoich udziałów w akcjonariacie Globe Trade Center o pięć procent. Dzięki temu Centralny Bank Norweski posiada obecnie ponad 17,6 milionów akcji.

Przedsiębiorstwo GTC jest to spółka zajmująca się sektorem nieruchomości w Europie Środkowej, Wschodniej oraz Południowej. Grupa ta powstała już w 1994 roku, natomiast swoje działania na rynku nieruchomości prowadzi już od 20 lat. Jej oddziały znajdują się w takich krajach jak Polska, Rumunia, Chorwacja, Serbia, Bułgaria, Słowacja oraz Węgry.

599987_72438734

Przez wszystkie lata trwania swojej działalności do dnia 30 września minionego roku przedsiębiorstwo GTC wybudowało ponad 950 tysięcy m2 powierzchni mieszkalnej, a także sprzedało około 344 tysięcy m2 ukończonych nieruchomości komercyjnych oraz 261 tysięcy m2 metraży mieszkalnych. Zatem, po raz kolejny Norwegia uczyniła krok w stronę ujednolicenia Europy, powiększając własne państwo o nowe horyzonty oraz otwierając bramy dla państw zainteresowanych współpracą z grupą GTC.