Torpol zrealizuje projekty w Polsce i Norwegii o wartości 800 milionów złotych

Torpol zdecyduje w przeciągu kilku dni o podziale środków z emisji akcji pomiędzy kontrakty realizowane w Polsce i Norwegii. W tym roku, spółka zrealizuje projekty o wartości przekraczającej 800 mln zł z kwoty ponad 2,2 mld zł zaplanowanej do końca 2015 roku.

Prezes spółki, Tomasz Sweklej, podkreśla, że chce Torpol chce przede wszystkim rozwijać się w Norwegii, gdzie na razie realizuje mniejsze projekty, ale ma apetyt na więcej kontraktów i na wyższe kwoty. Od 2010 roku spółka zależna – Torpol Norge pozyskał kontrakty na norweskim rynku o wartości blisko 100 mln zł.

calculator

Jesteśmy pierwszą polską spółką, która realizuje kontrakty w Norwegii jako samodzielny wykonawca. Dzięki środkom z emisji będziemy mogli przyspieszyć tempo. Nie wykluczamy współpracy z lokalnymi firmami. – przyznał prezes Sweklej.

Torpol właśnie zadebiutował na warszawskiej giełdzie. Sprzedaż akcji nowej emisji pozwoliła spółce pozyskać 59,2 mln zł na rozwój w Polsce i Norwegii. Wartość oferty publicznej wyniosła 183,8 mln zł.

Źródło: Forsal.pl