Praca sezonowa w Norwegii tylko z profesjonalną agencją zatrudnienia

Okres letni, który właśnie dobiegł końca, jest czasem wzmożonej migracji Polaków do prac sezonowych. Prac tych jest pod dostatkiem, a do tego są dobrze płatne. Jeżeli planujesz wyjazd w 2015 roku, to radzimy już teraz zapoznać się z opiniami powracających pracowników na temat agencji zatrudnienia, które wysłały ich do pracy tego lata.

5319901942_f3c1aba401_zCoraz więcej młodych Polaków wyjeżdża do pracy za granicę. Dzieje się tak zwłaszcza w okresie letnim. Podejmują prace przy zbiorach malin, szparagów, winobraniu, przy liniach produkcyjnych, a także przy remontach.
Prac sezonowych jest mnóstwo i każde ręce są przydatne. Do tego jeszcze bardzo dobrze płatne – mówi IAR Jarosław Adamkiewicz, prezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

U nas stawki, zwłaszcza przy pracach sezonowych w rolnictwie, są dużo niższe. Nic więc dziwnego, że wolimy wyjeżdżać na Zachód, głównie do Niemiec, Holandii, Francji i krajów skandynawskich, przede wszystkim do Norwegii. Do nas natomiast przyjeżdżają pracownicy ze wschodu, głównie z Ukrainy i Białorusi, chociaż i oni zaczynają już narzekać na niskiezarobki.
Jarosław Adamkiewicz radzi chcącym podjąć pracę za granicą, by robili to nie na własną rękę, ale za pośrednictwem profesjonalnej agencji zatrudnienia. Należy też wyjeżdżać dopiero po podpisaniu umowy – radzi Jarosław Adamkiewicz. Dobrze też sprawdzić, czy agencja, która załatwia nam pracę, posiada zgłoszoną działalność gospodarczą i własne biuro oraz od jak dawna funkcjonuje na rynku.