Norwegowie wykupują nieruchomości w Danii

Zakup nieruchomości w innych państwach kojarzy się nam przede wszystkim z wyjazdami służbowymi w celach zarobkowych. Oczywiście, jest również odsetek społeczeństwa kupujący domy na gorących wyspach, ale to zdarza się zdecydowanie rzadziej.

A jednak Norwegowie, naród, który jest zdecydowanie najbogatszym państwem w dziedzinie Europy, postanawia inwestować w zagraniczne nieruchomości. Taki biznes jest dla nich bardzo opłacalny, zwłaszcza, jeżeli ceny nieruchomości są znacznie niższe niż w Królestwie Fiordów.

copenhagen-405188_640

Coraz więcej Norwegów decyduje się na wykup nieruchomości w Danii. Szczególnie lubianym i obleganym miejscem w tym kraju jest gmina Loegstoer. Mieszkający tam Duńczycy, chętnie migrują do większych miast, pozostawiając za sobą wiele atrakcyjnych nieruchomości.

W Loegster już ponad 30 domów należy do Norwegów. Ponadto, mieszkańcy Królestwa Fiordów chcieliby częściej i więcej wykupywać mieszkań, ale nie pozwalają im na to przepisy. Wiele gmin w Jutlandii, gdzie położone jest ulubione miasto Norwegów chciałoby zmian przepisów, bowiem Norwegowie pomagają gospodarce duńskiej.

Chociaż Dania nie należy do tanich krajów, należy pamiętać, że Norwegowie mają jedne z najwyższych dochodów na świecie. Natomiast przeciętny dom w Danii kosztuje średnio milion koron duńskich, około 544 tysięcy złotych.