Norwegia da zarobić na foreksie

Korona norweska, która od początku roku należała do najgorzej zachowujących się środków płatniczych na świecie, powinna zacząć odrabiać straty – tak przewidują globalne banki.

euro

Specjaliści prognozują, że do końca roku korona norweska umocni się wobec euro o 4,7%, co byłoby najlepszym wynikiem wśród 10 głównych walut. W zmianie niekorzystnej tendencji pomóc powinny lipcowe dane, które wskazują na powrót presji inflacyjnej w Norwegii.

Korona norweska powinna zacząć się umacniać. Inwestorzy poszli za daleko w dyskontowaniu obniżek stóp procentowych. – mówi Steven Saywell, szef działu strategii walutowej w banku BNP Paribas.

– Inflacja w Norwegii jest bliska celu Norges Banku. Inwestorzy powinni utrzymywać długie pozycje w koronie, bo bank nie ma interesu w osłabianiu waluty. – dodaje Josh O’Byrne, strateg walutowy Citigroup.

Tymczasem zdaniem SEB gospodarka Norwegii jest w dobrym stanie, mimo ostrzeżeń banku centralnego przed 10 procentowym spadkiem inwestycji w branży naftowej w przyszłym roku. W poniedziałek po południu za koronę norweską płaciło się 11,90 eurocenta.

Źródło: Forex.pb.pl