Kraina zimnolubów, czyli witamy w Skandynawii.

Skandynawia jest egzotyczną krainą. Razem z Tilmannem Bunzem, autorem książki „Kraina zimnolubów. Skandynawia dla początkujących”, wybieramy się znakować dzikie niedźwiedzie polarne, kąpiemy się z orkami, widzimy dzieci wożone do przedszkola helikopterem i obserwujemy życie na platformie wiertniczej.

Styl autora, jego lekkie pióro, przyjemny język, sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem i nabiera się przekonania, że Skandynawia to region, w który nie wdarła się jeszcze wielkomiejska cywilizacja i wszyscy żyją w zgodzie z naturą. Jeśli nawet nie jest tak do końca w rzeczywistości, to zamiast tego możemy odkryć różnice mentalności między poszczególnymi skandynawskimi narodowościami i poznać ich kulturę oraz style życia.

Jest to lektura zarówno dla podróżników, którzy nie boją się wyruszyć w zaskakującą podróż na północ, jak i dla zainteresowanych ciekawostkami z norweskiego życia (krowy śpiące na materacach, fikcyjne równouprawnienie kobiet i mężczyzn w firmach, czy uroki pracy na platformie wiertniczej), którzy niekoniecznie chcą udawać się do Krainy Zimnolubów.

352x500„Kraina zimnolubów. Skandynawia dla początkujących”

Tilmann Bunz

Wydawnictwo: Dolnośląskie

Źródło: gandalf.com.pl